"Leosia i Bieluś - przyjaciółmi częstochowskich przedszkolaków"

Leosia i Bieluś to sympatyczna Lwica i Orzeł, które będą wspierać wszystkie działania edukacyjne podejmowane przez Urząd Miasta Częstochowy w częstochowskich placówkach przedszkolnych.

Postaci te nie są przypadkowym wyborem. Przyglądając się symbolom naszego miasta można zauważyć, że Lew i Orzeł znajdują się na herbie Częstochowy.

We wrześniu każdy przedszkolak z naszego miasta będzie w posiadaniu koszulki z Leosią – dla dziewczynek i Bielusiem dla chłopców. Na koszulce znajdzie się również herb Częstochowy i nazwa przedszkola, do którego uczęszcza dziecko.

Na potrzeby projektu została opracowana książka pt. „Elementarz Bielusia i Leosi, czyli Orzeł i Lwica zapoznają dzieci ze standardami ochrony małoletnich”

W ramach projektu „Orzeł i Lwica przyjaciółmi częstochowskich przedszkolaków” zaplanowano również:

• maskotki Orzełka Bielusia i Lwicy Leosi (do ubrania przez osoby dorosłe), które przeprowadzą dzieci przez standardy ochrony małoletnich i staną się ich przyjaciółmi w dalszej edukacji,
  • pakiety edukacyjne dla przedszkoli,
  • w nowym roku szkolnym wszystkie częstochowskie przedszkolaki mają już mieć swoje T-shirty z Bielusiem lub Leosią.
  • oficjalną stronę projektu w mediach społecznościowych gdzie będzie można publikować zdjęcia z realizacji projektu.

Inicjatorkami projektu są dyrektorki trzech częstochowskich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 16, Miejskiego Przedszkola nr 31 oraz Miejskiego Przedszkola nr 43.

Skład książki, szata graficzna oraz wydruk to ogromna praca Zespołu Szkół Technicznych, grafiki do książki oraz graficzne postaci Bielusia i Leosi są zasługą uczennicy Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta. Wsparcia merytorycznego udzielił Zespół Poradni Psychologiczno- pedagogicznych.

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Poniżej linki do zwiastunów filmowych promujących projekt edukacyjno - profilaktyczny pt. „Orzeł i Lwica przyjaciółmi częstochowskich przedszkolaków”

Filmy przygotowano z myślą o rodzicach/opiekunach:

oraz dzieciach: