"Niebieskie Igrzyska" w przedszkolu

Dzień 24 kwietnia 2024r w naszym przedszkolu upłynął pod znakiem zabaw edukacyjno-sportowo-integracyjnych. Odbyły się w nim Niebieskie Igrzyska. W różnych konkurencjach i zabawach wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Nasze Przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego programu Niebieskie Igrzyska organizowanego przez Instytut Wspomagania Dziecka w Gdańska. Igrzyska zorganizowano, by zwrócić uwagę, że kwiecień jest Miesiącem Akceptacji Autyzmu. Dzieci ubrane na niebiesko z radością i uśmiechem uczestniczyły w zawodach. Dopingowały swoich rówieśników co sprawiało, iż wszystkie dzieci czuły się docenione. Na zakończenie każda grupa otrzymała medale Niebieskich Igrzysk. Zrobiono również pamiątkowe zdjęcie z tego wydarzenia.

W kwietniu nasze przedszkolaki podczas różnych zajęć miały okazję posłuchać i wziąć udział w zajęciach przygotowanych na temat autyzmu oraz obejrzeć film, który przybliżył im tematykę dzieci ze spektrum autyzmu. Każda z grup robiła również pracę plastyczne, którego treść symbolizował poczucie integracji i zrozumienia dla osób w spektrum autyzmu.