"Dzieci uczą rodziców"

Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

Nasze Miejskie Przedszkole nr 7 w Częstochowie odpowiedziało na zaproszenie Centrum Rozwoju Lokalnego i bierze udział w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, ogólnopolskiej,trwającej do końca roku szkolnego 2020/2021, akcji edukacyjnej pod nazwą "Dzieci Uczą Rodziców".

Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem zajęć przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci Uczą Rodziców".

W ramach akcji, w oparciu o otrzymywane od organizatora materiały, przeprowadzimy z przedszkolakami zajęcia na tematy związane z bezpieczeństwem, kulturą i historią, ważnymi świetami, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią.

Każde zajęcia  będą się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców".

Honorowy patronat nad akcją "Dzieci uczą rodziców" objął Minister Edukacji Narodowej