Kubusiowi Przyjaciele Natury

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.  Dzieci uczą się szacunku do natury, poznają zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce. Uczą się w codziennym życiu dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i energię. Dzięki akcji, dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie realizują wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko. Dzieci uczestniczą w takich działaniach jak: wycieczki ekologiczne, konkursy, Dzień Marchewki, Pierwszy Dzień Wiosny itp.